• Statut Przedszkola w Mońkach

• Przedszkole w Mońkach jest palcówką  publiczną. Prowadzi nauczanie i wychowanie w zakresie wspierania rozwoju dziecka ze szczególnym uwzględnieniem działań twórczych nastawionych na rozwój aktywności artystycznych (warsztaty plastyczne, muzyczne, warsztaty z udziałem rodziców).

Pracujemy w oparciu o programy własne nauczycielek dotyczące aktywności artystycznej, współpracy z rodzicami i promocji zdrowia.

Odbywają się tu różne działania według koncepcji promocji zdrowia. Należymy do sieci szkół i przedszkoli promujących zdrowie.

Przedszkole organizuje różne formy współpracy z rodziną, które cieszą sie dużą popularnością. Dzieci i rodzice mają możliwość kontaktu ze specjalistami (pedagog specjalny, pedagog, psycholog, logopeda).

Placówka posiada wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, która systematycznie uzupełnia i podnosi swoje kwalifikacje oraz stopnie awansu zawodowego. Nauczyciele posiadają dodatkowe umiejętności w zakresie terapii, tańca, rytmiki. Prowadzą pracę wychowawczą, dydaktyczną, opiekuńczą. Troszczą się o prawidłowy rozwój psychofizyczny wychowanków, tworzą warunki wspierające rozwój dziecka, przygotowują dziecko do życia w rodzinie i społeczeństwie.