• Ramowy rozkład dnia

• Jak pracujemy

Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.30 do 16.30.

6.30-8.15
        Schodzenie się dzieci. Kontakty indywidualne z rodzicami, zajęcia i zabawy w małych grupkach wg zainteresowań dzieci, zabawy konstrukcyjne, stolikowe (np. malowanie w kolorowankach, puzzle), praca indywidualna, rozmowy na różne tematy, prowadzenie zabaw z zakresu promocji zdrowia, ćwiczenia poranne.

8.30-12.00
        Śniadanie, zajęcia planowane z dziećmi i kierowane przez nauczyciela (tzw. wg tematyki tygodnia). Stwarzane sytuacje inspirują do podejmowania działań własnych w sali zabaw, sali gimnastycznej. Odbywają się również zabawy i zajęcia z logopedą (terapia i profilaktyka), zajęcia umuzykalniająco-rytmiczne, przedstawienia teatralne, koncerty muzyczne, tańce, uroczystości przedszkolne, języki obce, religia wycieczki i spacery, zabawy w ogrodzie przedszkolnym oraz inne wynikające z organizacji dnia i tygodnia.

12.00-16.30
        Obiad - odpoczynek (najmłodsze dzieci-leżakowanie). Zabawy indywidualne, praca indywidualna z dziećmi zdolnymi oraz mającymi problemy, ćwiczenia graficzne i słuchowe, zabawy relaksacyjne, czytanie bajek, zajęcia z terapii pedagogicznej, kontynuacja działań z pierwszej części dnia. Rozchodzenie się dzieci.