• Logopeda

Zajecia logopedyczne w przedszkolu  prowadzi logopeda p. Agnieszka Jarmołowska.

Zajęcia logopedyczne ukierunkowane są na rozwój mowy oraz budowanie kompetencji językowych i komunikacyjnych.

Proponowana aktywność na zajęciach sprzyja:

• usprawnianiu aparatu oddechowego i artykulacyjnego
          • skorygowaniu wad wymowy, wywołaniu prawidłowo realizowanych głosek i ich utrwaleniu
          • rozwijaniu zasobu słownictwa
          • doskonaleniu percepcji słuchowej i wzrokowej
          • ćwiczeniu koordynacji wzrokowo - ruchowej
          • rozwijaniu umiejętności emocjonalno - społecznych
          • rozwijaniu pamięci i koncentracji uwagi
          • stymulowaniu pracy lewej półkuli mózgu odpowiedzialnej za język, mowę i logiczne myślenie

Miesiąc wrzesień to czas przeprowadzania badań przesiewowych w grupach dzieci 6 - letnich. Badanie ma na celu ocenę aktualnego stanu rozwoju mowy dziecka, wykrycie ewentualnych dysfunkcji, wad lub zaburzeń, które mogą negatywnie wpływać na kształtowanie się mowy dziecka.

W roku szkolnym 2022/ 2023 logopeda przyjmuje dzieci w następujących dniach:

poniedziałek, środa, piątek: g. 10.00 - 14.00 (przedszkole przy ul. Konopnickiej 1)

wtorek: g. 10.00 - 14.00 (przedszkole przy al. Niepodległości  16)

czwartek: g. 10.00 - 14.00 (przedszkole przy ul. Głowackiego 2)

Dyżur logopedy w przedszkolu: czwartek g. 14.00 - 15.00 (przedszkole przy ul. Głowackiego 2)

Zapraszam do indywidualnych konsultacji i spotkań  smiley