• Ogłoszenie o naborze

• OGŁOSZENIE O NABORZE

Dyrektor Przedszkola w Mońkach

ogłasza nabór uczestników do projektu

pt. „Przyjazne przedszkole”

Projekt  jest  współfinansowany  ze  środków  Europejskiego  Funduszu  Społecznego  w  ramach Regionalnego  Programu  Operacyjnego  Województwa  Podlaskiego  na  lata  2014-2020,  Osi Priorytetowej  IX.  Rozwój  Lokalny,  Działania  9.1  Rewitalizacja  społeczna  i  kształtowanie  kapitału społecznego.

Projekt realizowany jest w okresie od 01.09.2020 r. do 31.07.2021 r.

Głównym Celem projektu jest zwiększenie dostępności miejsc przedszkolnych dla dzieci niepełnosprawnych 8 osób  (1dz.,7ch.)  poprzez  dostosowanie  miejsca  wychowania  przedszkolnego  do  potrzeb  dzieci  niepełnosprawnych  i  realizacji  dodatkowej  oferty  edukacyjnej  i  specjalistycznej,  nabycie    i  podniesienie kompetencji  kluczowych  poprzez  udział  w  zajęciach  informatycznych  i  języka  angielskiego  74  osób (37dz.,37ch.) do 31.07.2020r.

Projekt skierowany jest do dzieci uczęszczających do Przedszkola w Mońkach.

Dla uczestników projektu zaplanowane są następujące bezpłatne formy wsparcia:

a)  Dodatkowe zajęcia specjalistyczne dla dzieci niepełnosprawnych

- zajęcia z integracji sensorycznej – 8 osób (1dz.,7ch.) z orzeczeniem o niepełnosprawności i 1 dz.

opinią wczesnego wspomagania;

- zajęcia z gimnastyki korekcyjno – kompensacyjnej- 14 osób (7dz. i 7 chł.);

-  zajęcia  z  arteterapii  -  8  osób  (1dz.,7ch.)  z  orzeczeniem  o  niepełnosprawności  i  1  dz.  z  opinią

wczesnego wspomagania;

-  zajęcia  logopedyczne  -  8  osób  (1dz.,7ch.)  z  orzeczeniem  o  niepełnosprawności  i  1  dz.  z  opinią wczesnego wspomagania;;

- zajęcia z terapii pedagogicznej- 8 osób (1dz.,7ch.) z orzeczeniem o niepełnosprawności  i 1 dz. z

opinią wczesnego wspomagania;

b)  Dodatkowe  zajęcia  rozwijające  kompetencje  kluczowe  z  informatyki  –  14  osób  (7K,7M)  i

języka angielskiego– 60 osób (30K,30M)  – łącznie 74 osób (37K,34M).

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie zapraszamy do Przedszkola w Mońkach. Formularz rekrutacyjny wraz z wymaganymi dokumentami dostępny jest na stronie internetowej:  przedszkolemonki.edupage.org

Formularz  zgłoszeniowy  wraz  z  wymaganymi  dokumentami  określonymi  w  regulaminie  projektu należy  złożyć  osobiście  w  siedzibie  Przedszkola  w    Mońkach    lub  wysłać  na  email:  przedszkole-projekt@o2.pl

Nabór trwa od 17.11.2020 do 31.11.2020 r. o uczestnictwie w projekcie decydować będą kryteria rekrutacyjne.

Szczegółowych informacji udzielają: Pani Joanna Klepadło, Pani Teresa Brzozowska tel. 85 716 23 58.