Przedszkole w Mońkach

Język angielski

Bezpłatne zajęcia dla dzieci 5- i 6-letnich odbywają się dwa razy w tygodniu (w poniedziałki i piątki). Trwają 30 minut i są prowadzone w formie zabawy. Podczas zajęć koncentrujemy się głównie na nauczaniu dwóch sprawności: słuchania i mówienia. Rozwijanie sprawności słuchania odbywa się poprzez:

• osłuchanie się z brzmieniem języka angielskiego,
  • reagowanie na proste polecenia i pytania.

Dzieci:

• słuchają nauczyciela z jednoczesnym obserwowaniem jego gestów i mimiki,
  • słuchają nagrań w języku angielskim (historyjki, dialogi, piosenki, wierszyki)
  • słuchają  tekstu czytanego.

Rozwijanie sprawności mówienia odbywa się poprzez:

• powtarzanie za nauczycielem, nagraniem,
  • konstruowanie prostych wypowiedzi,
  • odgrywanie scenek lub dialogu,
  • recytacja wierszyka, śpiewanie piosenki,
  • opowiadanie historyjki obrazkowej,

Podczas zajęć dzieci korzystają z książek Captain Jack 1 wydawnictwa Macmillan.

Zachęcam rodziców do korzystania z zeszytu współpracy, który znajduje się na stronie internetowej wydawnictwa. Znajdą tam Państwo pomysły na utrwalanie poznanych podczas zajęć słówek i zwrotów. Adres strony poniżej:

www.macmillan.pl/component/phocadownload/category/64-captain-jack?download=868:captain-jack-1-zeszyt-wspopracy-z-rodzicami