Przedszkole w Mońkach

 

Nawigacja

 • Grupa dyżurna w sierpniu 2014r dla dzieci zgłoszonych w/g kart zgłoszeń

  będzie w Przedszkolu w Mońkach w dniach

  4 sierpnia 2014r (poniedziałek) do 28 sierpnia 2014r (czwartek).

  Przedszkole czynne będzie w godzinach

   

  6.30 - 16.30.

   

   

   

 • Drodzy Rodzice!

   

  Uroczyste zakończenie

  Roku Szkolnego 2013/2014

  - grup starszych przy ul. Głowackiego 2

  odbędzie się

  26 czerwca 2014 r (czwartek)

  o godzinie 14.00.

  - grup 5-godzinnych

  przy Al. Niepodległości 16

  odbędzie się

  26 czerwca 2014 r (czwartek)

  o godzinie 10.00.

   

  Serdecznie zapraszamy.

 • ZAPRASZAMY NA

  DNI OTWARTE PRZEDSZKOLA

  Rodziców/opiekunów prawnych

  dzieci przyjętych do Przedszkola

  na rok szkolny 2014/2015

  • do grup całodziennych zapraszamy do odwiedzin naszej placówki przy ul.Głowackiego 2 w ramach

  Dni Otwartychod 23.06 do 25.06.2014r

  w godzinach: 9.00-11.00 i 12.30-14.00.

  • do grup pięciogodzinnych zapraszamy do odwiedzin naszej placówki przy Al.Niepodległości 16 w ramach

  Dni Otwartychod 23.06 do 25.06.2014r

  w godzinach: 10.00-11.00

  W czasie odwiedzin DZIECI oraz ich Rodzice/opiekunowie prawni mogą zapoznać się z wystrojem sal oraz rozkładem zajęć w poszczególnych grupach naszego przedszkola.

  Dzieci zapraszamy do uczestnictwa w zabawach ruchowych integrujących grupę, zajęciach, zabawach swobodnych w kącikach zainteresowań, spacerach i zabawach w ogrodzie przedszkolnym.

   

 •  

   

   

  Mili Goście

  W czwartek w naszym przedszkolu byli niecodzienni goście. Odwiedzły nas dzieci wraz ze swoimi Paniami z Przedsdzkola Samorządowego Nr 41 w Białymstoku. Przy miłej i wesołej zabawie czas  szybko mijał. Ta wyjątkowa wizyta zostanie na długo w pamięci wszystkich dzieci.

  Zdjęcia w albumie fotograficznym

 • Wycieczka

  POCIĄG DO OPERY

  W dniu 4 czerwca nasze dzieci z grup 4 -, 5-6 - latków wyjchały na wycieczkę "Pociagiem do Opery" do Białegostoku na spektakl "Brzydki Kaczorek". Dzieci specjalnie przygotowanym tylko dla nich pociągiem pojechały do Białegostoku, następnie komunikacją MPK pojechały do opery. W operze najpierw obejrzały spektakl "Brzydki Kaczorek",  którego rolę odegrał naszej Pani Jasi syn Rafał Supiński. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem przedstawienia i wszystkie doskonale zrozumiały jego przesłanie - altruizm. Po bardzo smacznym obiedzie w operze przejechaliśmy na dworzec, skąd ruszyliśmy tym samym pociągiem do domu. W Mońkach na dworcu czakali na dzieci rodzice. Dzieci pogodne i usmiechnęte, pełne wrażeń opowiadały rodzicom szczegóły naszego wyjazdu. Cieszymy sie bardzo, że nasz pomysł i zorganizowanie takiego wielkiego wyjazdu udał się i przyniósł tyle radości naszym dzieciom. 

  Zdjęcia z wyjazdu w albumie fotograficznym

 • Re: zebrania z rodzicami

  Zgodnie z zapowiedzią umieszczam link dostępu do prezentacji, która była zaprezentowana rodzicom na zebraniach. W prezenatcji tej jest adres strony z różnego rodzaju artykułami dla rodziców.

  Pozdrawiam Joanna Klepadło

  http://www.kuratorium1.home.pl/kuratorium2/konferencje/spotkania/Rola.pdf

 • PROJEKT

  Pragniemy poinformować, iż zakończyliśmy realizację projetów prowadzonych w naszym przedszkolu, tj. "Ćwiczyć każdy może" w związku akcją Rok Szkoły w Ruchu, oraz "Odporność wzmacniamy bo o zdrowe żywienie i higienę dbamy". Sprawozdania są już sporządzone i wysłane. Czekamy na weryfikację i nadanie certyfikatów.

   

 • EWALUACJA ZEWNĘTRZNA

  Dnia 20 marca 2014r. zakończyła się ewaluacja zewnętrzna w Przedszkolu prowadzona przez wizytatorów z Kuratorium Oświaty w Białymstoku. Miło nam poinformować, iz przedszkole uzyskało bardzo dobre wyniki z ewaluacji. W jednym obszarze otrzymaliśmy najwyższą literę A, oraz dwie litery B. Więcej szczegółowych inforamcji na stronie poniżej. Zapraszamy do lektury Joanan Klepadło Dyrektor Przedszkola

  http://www.seo2.npseo.pl/reports/1000194194140.pdf

   

 • ZEBRANIE

  UWAGA RODZICE DZIECI URODZONYCH W 2008 ROKU

  Zapraszamy wszystkich Rodziców dzieci urodzonych 2008 roku na zabranie do przedszkola w sprawie obowiązku rozpoczęcia przez dzieci  sześcioletnie nauki w klasie I.

  Dnia 25 marca 2014 r. godz. 16.00 Przedszkole ul.  Głowackiego 2

  Dnia 26 marca 2014r. godz. 16,00 Przedszkole ul. Al. Niepodległości 16

  Serdecznie zapraszam Joanna Klepadło Dyrektor Przedszkola w Mońkach

 • REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2014/2015

  UWAGA! ROZPOCZYNAMY REKRUTACJĘ!

  Miło nam poinformować, iż z dniem 15 marca 2014 roku rusza nabór dzieci do Przedszkola w Mońkach na rok szkolny 2014/2015. W celu zgłoszenia dziecka należy wypełnić "Wniosek o przyjęcie do Przedszkola w Mońkach na rok szkolny 2014/2015" oraz złożyć go wraz z niezbędną dokumnetacją (oświdczenia do wybranych kryteriów) w biurze przedszkola ul. Głowackiego 2 w nieprzekraczalnym terminie do 14 kwietnia 2014r. do godz. 15.00.

  Wzory dokumnetów dostępne są na naszej stronie internetowej oraz w biurze przedszkola.    

  Dokumnetacja dotycząca rekrutacji znajduje sie w oddzielnych plikach.Zapraszamy do zapoznania sie z ich treścią.

  Terminy postępowania rekrutacyjnego:

  1. 15 marca 2014r – 14 kwietnia 2014r. - przyjmowanie wniosków od rodziców

  2. 15 kwietnia 2014r - powołanie komisji rekrutacyjnej

  3. 16 kwietnia 2014r – 23 kwietnia 2014r. praca komisji rekrutacyjnej

  4. 25 kwietnia 2014r. - ogłoszenie wyników rekrutacji (dzieci przyjętych i nieprzyjętych)

  5. 28 kwietnia 2014r – przyjmowanie odwołań

  6. 29 kwietnia 2014r - rozpatrywanie odwołań

  7. 30 kwietnia 2014r. - ogłoszenie ostatecznej listy przyjętych

          ZAPRASZAMY WSZYSTKIE CHĘTNE DZIECI

                        DYREKTOR PRZEDSZKOLA

                                JOANNA KLEPADŁO

   

  1.Regulamin_rekrutacji_dzieci_do_Przedszkola_w_Monkach_na_rok_szkolny_2014-2015..pdf

   

  2.Zarzadzenie_Dyrektora_Przedszkola_w_Monkach_w_sprawie_ustalenia_kryteriow_ dla_potrzeb_postepowania_rekrutacyjnego_w_roku_szkolnym_2014-2015.pdf

   

  3.Wniosek_o_przyjecie_do_Przedszkola_w_Monkach_na_rok_szkolny_2014-2015.pdf

  4.Deklaracja_o_kontynuowaniu_wychowania_przedszkolnego..pdf

  5.Oswiadczenie_o_dochodzie..pdf

  6.Oswiadczenie_o_rodzenstwie_w_przedszkolu.pdf

  7.Oswiadczenie_o_samotnym_wychowywaniu_kandydata..pdf

  8.Oswiadczenie_o_wielodzietnosci_rodziny_kandydata.pdf

  9.Oswiadczenie_o_zatrudnieniu.pdf

   

   

   

   

   

 • 21.03.2014

  Przedszkolaki z Przedszkola w Mońkach witają wiosnę.

     Pierwszego dnia wiosny dzieci z naszego przedszkola przeszły ulicami miasta rozdając przechodniom własnoręcznie zrobione kwiaty zwiastujące wiosnę oraz niezliczoną ilość uśmiechów i radości. Dzieci przeszły ulicami Tysiąclecia, Aleją Niepodległości, Białostocką i Słowackiego. W drodze odwiedzały sklepy, w których ekspedientki oprócz kwiatów otrzymały miłe pozdrowienia.

  Zdjęcia z powitania wiosny znajdują się w albumie fotograficznym.

 • Język angielski

  W naszym przedszkolu w obecnym roku szkolnym wszystkie dzieci 5-6 letnie bezpłatnie uczą się języka angielskiego. Zajęcia prowadzi nasza pani anuczycielka, którakontynuuje naukę na studiach podyplomowych na kierunku Filologia Angielska.Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach i widoczne są juz efekty ich pracy. W przyszłości będziemy starać się aby w zajęciach uczestniczyły równiez dzieci młosze.

  Gratuluję Pani Ani i życzę powodzenia w pracy.

  Joanna Klepadło - dyrektor przedszkola

 • NASZE PRZEDSZKOLE

  WITAMY WSZYSTKICH RODZICÓW!

  Pragniemy podzielić się z Państwem informacjami nt naszego przedszkola, do którego niebawem rozpocznie się rekrutacja. Aby podjąć właściwą decyzję o posłaniu Swojego dziecka do naszego przedszkola warto zapoznać się z naszą ofertą. Oprócz tego, że nasze przedszkole jest palcówką z tradycjami i bogatą ofertą edukacyjną, to jest bardzo tanie. Rodzice mają zagwarantowany 5-cio godzinny pobyt ZA DARMO! Płacą to co jest ponad 5 godzin - 1 złotówkę za każdą następną godzinę i 5 złotych za pełne wyżywienie tj. śniadanie, witaminka czyli przekąska witamonowa (jabłko, marchewka), obiad składający sie z zupy, drugiego dania i kompotu oraz podwieczorek, które gotowane jest na miejscu, ponieważ posiadamy swoją kuchnię. Prowadzimy też żywienie według diet przypisanych dla dzieci od lekarza (mamy swoją panią dietetyczkę).

  A oto więcej informacji nt funkcjonowania i osiągnięć naszego przedszkola

  Przedszkole w Mońkach jest placówką bezpieczną i przyjazną dziecku. Funkcjonuje już od 1991r tj. 23 lata tradycji. Nasze przedszkole jest bardzo dużą placówka do której uczęszcza 317 wychowanków, część z nich tj 119 uczęszcza do bezpłatnych oddziałów 5-io godzinnych przy ul. Al. Niepodległości 16. Dzieci uczą się w jasnych, przestronnych salach, kolorowych, czystych i wyposażonych w sprzęt odpowiadający potrzebom dzieci. Zatrudnia wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną. Wiele nauczycielek ma ukończone dwa kierunki studiów i stale podnosi swoje kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w atrakcyjnych i nowatorskich warsztatach, szkoleniach, konferencjach i kursach doskonalących. Bogate i wieloletnie doświadczenie kadry przyczynia się do wzrostu umiejętności i wiedzy dzieci.

  W przedszkolu wszystkie dzieci 5- i 6-letnie za darmo uczestniczą w zajęciach z języka angielskiego, niemieckiego, terapii logopedycznej, religii, wczesnego wspomagania rozwoju. Dodatkowo dzieci rozwijają swoje zainteresowania plastyczne w zajęciach koła ,,Plastelinek”. W kole szachowym „Mały szachista” dzieci kształcą logiczne myślenie, a przez to lepiej rozumieją treści matematyczne. Natomiast w zajęciach rytmiczno - tanecznych zespołu ,,Podlasiaczki” dzieci nabywają poczucie rytmu, kształcą słuch muzyczny pod kierunkiem wykwalifikowanego instruktora tańca ludowego – nauczycielki z naszej placówki. Dzieci prezentują swoje osiągnięcia podczas różnych uroczystości min. Dożynki, Dni Moniek, Dzień Babci i Dziadka w MOK-u. Brały również udział w konkursach i przeglądach oraz każdego roku wspierają akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. . Umiejętności wokalne prezentują w chórze przedszkolnym prowadzonym przez panią dyrektor. Zainteresowania informatyczne dzieci kształcą uczestnicząc w kole komputerowych.

  Nasze przedszkole dodatkowo zatrudnia panią pielęgniarkę, która czuwa nad zdrowiem i bezpieczeństwem w najmłodszej grupie, a w starszakach systematycznie dokonuje bilansu zdrowia dziecka. Ponadto przedszkole dysponuje własnym zapleczem kuchennym, dzięki czemu dzieci mogą spożywać zdrowe, świeże, smaczne i urozmaicone posiłki przygotowane według zaleceń zatrudnionej dietetyczki.

  Dbając o kontakt dziecka ze sztuką nauczycielki organizują wyjazdy do Teatru Lalek, kina, Muzeum Sztuki, a przy okazji takich wyjazdów mile spędzają czas w Centrum Zabaw. W naszym przedszkolu co miesiąc dzieci mają możliwość oglądania spektakli teatralnych przygotowanych przez profesjonalnych aktorów oraz w audycjach muzycznych przygotowanych przez muzyków Opery i Filharmonii Podlaskiej. Ponadto Przedszkole wyposażone jest w projektor multimedialny i ekran dzięki czemu dzieciom organizowane są seanse filmowe w przedszkolu. W ramach projektu Program u Nauczania Początkowego IBM KidSmart nasze przedszkole otrzymało dwa komputery z programem edukacyjny dostosowanym do możliwości dzieci.

  Cieszy nas ogromnie liczne uczestnictwo całych rodzin w tradycyjnych imprezach przedszkolnych takich jak: Andrzejki, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Matki, Dzień Rodziny, zabawach choinkowych, bale przebierańców, piknikach, wspólnych grillach. Już maluszki chętnie prezentują nabyte w przedszkolu umiejętności przed zaproszoną publicznością. Zaistniałe sytuacje edukacyjne wpływają korzystnie na rozwój tak ważnych obecnie umiejętności interpersonalnych oraz podnoszą samoocenę. Rodzice chętnie uczestniczą nie tylko w uroczystościach ale i w różnego rodzaju akcjach np. Poczytaj mi Mamo, poczytaj mi Tato w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom. Z naszych zaproszeń korzystają również przedstawiciele władz i innych instytucji w naszym mieście.

  Jest nam bardzo miło kiedy naszą placówkę, nasze panie odwiedzają absolwenci naszego przedszkola z różnego rodzaju występami, teatrzykami, projektami dla młodszych kolegów.

  Nasza placówka jest miejscem gdzie odbywają się liczne konkursy dla dzieci i rodziców. Do naszych tradycji należy organizowanie corocznego konkursu recytatorskiego ,,O złotą różdżkę Dobrej Wróżki”, muzycznego ,,Mama , tata i ja” , plastycznego ,,Mamo, tato pobaw się z nami jesiennymi darami” czy też ,,Mały Chopin”. Tradycyjnie w listopadzie realizowany jest projekt edukacyjny „Dzień Pluszowego Misia”

  Przedszkole cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony rodziców o czym świadczy chęć posłania swojej pociechy do naszej placówki. W związku z tym w bieżącym roku szkolnym aby sprostać oczekiwaniom rodziców powstałą dodatkowo jedna grupa. Przedszkole obejmuje opieką także dzieci niepełnosprawne. Utworzone zostały 2 grupy integracyjne, w których dzieci zdrowe uczą się właściwych relacji oraz szacunku dla osób niepełnosprawnych.

  W grudniu 2013 i styczniu 2014 Nasze Przedszkole przystąpiło do dwóch projektów. Pierwszy z nich ogłoszony został przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pod nazwą: "Szkoła w Ruchu, Przedszkole w Ruchu. Ćwiczyć każdy może". Przedszkole w Mońkach, jako jedno z trzech placówek w powiecie monieckim zgłosiło swój udział w realizacji tego projektu, z czego jesteśmy bardzo dumni. Drugi projekt związany jest z realizacją planu pracy dydaktyczno-wychowawczego, przyjętego na ten rok szkolny, a dotyczy zdrowia. Tytuł projektu to: "Zdrowy Przedszkolak" w ramach projektu Akademia zdrowego Przedszkolaka” W ubiegłym roku powstała nowa salka gimnastyczna która systematycznie jest wyposażana w sprzęt i przybory gimnastyczne. Ponadto dzieci mogą rozwijać swoją sprawność ruchową i atrakcyjnie spędzać wolny czas na placu zabaw.

  Programy realizowane w przedszkolu stwarzają możliwości zdobywania różnorodnych doświadczeń , uczestniczenia w ciekawych i innowacyjnych zajęciach. Rozwijają sprawności manualne i ruchowe, poszerzają wiedzę odnośnie zdrowego stylu życia i kształtują system wartości.

   

  Zbliża się rekrutacja do przedszkola, dlatego już teraz zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i odwiedzenia nas podczas dni otwartych w czerwce. Po 15 marca dostępne będą wnioski zgłoszenia dziecka do przedszkola. Zapraszamy serdecznie.

   

  Nasze przedszkole - Przedszkole w Mońkach nie tylko bawi ale i uczy.

 • Ćwiczyć każdy może

  W ramach akcji MEN Roku Szkoły w Ruchu/ Roku Przedszkola w Ruchu nasze Przedszkole prowadzi cykl zajęć ph. "Ćwiczyć każdy może". Nasze dzieci są tego doskonałym dowodem, że można ćwiczyć w każdym wieku wystarczą tylko dobre chęci i czas, a na pewno wyjdzie to z pożytkiem dla naszego zdrowia. Poprzez zajęcia gimastyczne chcemy zaszczepić u dzieci zamiłowanie do sportu a tym samym dbania o własne zdrowie.

  Zdjęcia w albumie fotograficznym

  http://przedszkolemonki.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=109

  http://przedszkolemonki.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=106

  http://przedszkolemonki.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=105

  http://przedszkolemonki.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=108

 • Doskonalimy kadrę

  DRODZY RODZICE!

  Miło nam jest poinformować, iż nauczycielka naszego predszkola rozpoczęła naukę na studiach podyplomowych w Centrum Doskonalenia Kadr przy Wyższej Szkole Wychowania Fizycznego i Turystyki w Białymstoku na kierunku  "Gimanstyka Korekcyjno- Kompensacyjna z elementami Rehabilitacji". Z pewnością uzyskane kwalifikacje przyczynią się do zwiększenia efektywności pracy naszej placówki poprzez wprowadzenie dodatkowych zajęć z gimnastyki korekcyjnej i wpłyną korzystnie na zdrowie Państwa dzieci.

  Pani Monice życzymy sukcesów podczas sudiów.

  zaswiadczenie.pdf

 • Mamo, Tato – – szkoła dla Twojego Sześciolatka szkoła dla Twojego Sześciolatka

  Drodzy Rodzice!

  Zbliża się termin kiedy to Wasze dzieci jako 6 latki będą musiały pójść do klasy I, bo to dzieci urodzone w pierwszej połowie  tj. od stycznia do końca czerwca 2008r. w tym roku we wrześniu jako uczniowie pójdą do szkoły podstawowej. Aby łatwiej było pokonać steres zwiazany z nową sytuacją zapraszamy do zapoznania sie z prezentacją nt. zmian jakie czekają Panstwa dziecko i jak sie do nich dobrze przygotować.

  Prezentacja w załączeniu    Zyczę miłej lektury. Pozdrawiam

          Joanna Klepadło - Dyrektor Przedszkola

  http://www.kuratorium1.home.pl/kuratorium2/konferencje/spotkania/Mamo.pdf

 • PROJEKT

  UWAGA!

  W związku z realizowanym projektem "Odporność wzmacniamy bo o zdrowe żywienie i higienę dbamy" w załączeniu przesyłamy Panśtwu Prezentację na w/w temat.  Rady i wskazówki podane w prezentacji pomogą wzmacnaić odporność Państwa dzieci.

  Wspólnie zadbajmy o zdrowie Naszych Dzieci

  odpornosc_wzmacniamy__bo_o_zdrowe_zywienie_i_higiene_dbamy-prezentacja.pdf

 •    Ewaluacja zewnętrzna w Przedszkolu w Mońkach.

  W dniach 03-03-2014r do 10-03-2014r w naszym przedszkolu

  odbędzie się planowana ewaluacja zewnętrzna.

     Przeprowadzi ją zespół do spraw ewaluacji w składzie:

  - starszy wizytator Jolanta Malinowska

  - starszy wizytator Jolanta Lenkiewicz Broda.

  Dotyczy ona następującego zakresów wymagań:

  - " Procesy wspomagania rozwoju i edukacji dzieci są zorganizowane w sposób sprzyjający uczeniu się."

  - " Dzieci nabywają wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej."

  - " Respektowane są normy społeczne."

     W trakcie ewaluacji przeprowadzone będzie ankietowanie pracowników Przedszkola i wszystkich Rodziców - ich wyniki posłużą do oceny pracy naszego przedszkola.

     Rodzice mogą wypełnić ankiety on-line lub w formie papierowej (do wypełnienia on-line Rodzice otrzymają kody dostępu do platformy SEO). Przedszkole udostępni chętnym Rodzicom komputer do uzupełniania ankiet w Przedszkolu.

     Dnia 05-03-2014r.(środa) o godzinie 1000 w Przedszkolu w Mońkach odbędzie się wywiad z Rodzicami, w którym mogą wziąć udział chętni Rodzice.

 • Projekty

  W grudniu 2013 i styczniu 2014 Nasze Przedszkole przystąpiło do dwóch projektów. Pierwszy z nich ogłoszony został przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pod nazwą: "Szkoła w Ruchu, Przedszkole w Ruchu. Ćwiczyć każdy może". Przedszkole w Mońkach, jako jedno z trzech placówek w powiecie monieckim zgłosiło swój udział w realizacji tego projektu, z czego jesteśmy bardzo dumni. Drugi projekt związany jest z realizacją planu pracy dydaktyczno-wychowawczego, przyjętego na ten rok szkolny, a dotyczny zdrowia. Tytuł projektu to: "Zdrowy Przedszkolak". Bliższych informacji można zasięgnąć wchodząc w podane niżej linki.

  http://www.szkolawruchu.men.gov.pl/index.php/mapa-szkol-bioracych-udzial-w-akcji

  http://zdrowyprzedszkolak.pl/

 • WALENTYNKI 2014

  Dziesiejszego dnia w naszym przedszkolu było CZERWONO. wszystkie dzieci przyszły ubrane na czerwono Walentynkowo. Było bardzo miło i wiele niespodzianek dla koleżanek i kolegów. Nie obyło się też bez Walentynowych serc.

  Zdjęcia w albumie fotograficznym.