• Grupa dyżurna sierpień 2022r.

• Przedszkole w Mońkach organizuje w sierpniu 2022 r grupę dyżurną/grupy dyżurne dla dzieci już uczęszczających do naszego przedszkola.

Poniżej znajduje się KARTA ZGŁOSZENIA DZIECKA DO PRZEDSZKOLA W MOŃKACH na grupę dyżurną w sierpniu 2022r w pliku pdf.

KARTA_ZGLOSZENIA_DZIECKA_DO_PRZEDSZKOLA_w_MONKACH_sierpien_2022r.pdf

Rodzice chcący zapisać dziecko na grupę dyżurną w sierpniu proszeni są o przyniesienie do przedszkola w nieprzekraczalnym terminie 24 czerwca 2022 r (piątek) uzupełnionego dokumentu i pozostawienie go w sekretariacie przedszkola. Dla osób, które nie mają możliwości wydrukowania "Karty..." będzie ona dostępna w sekretariacie przedszkola.

Teresa Brzozowska

Zastępca Dyrektora

Przedszkola w Mońkach.

• Projekt "Gramy w Zielone"

• W roku szkolnym 2021/2022 wychowankowie naszego przedszkola brali udział w ogólnopolskim projekcie „Gramy w Zielone”. Główne cele projektu to:

- zapoznanie dzieci z podstawowymi zasadami ochrony środowiska naturalnego;

- budzenie wrażliwości na piękno otaczającej nas przyrody;

- tworzenie sytuacji do bezpośredniego obcowania z przyrodą i dokonywania obserwacji zjawisk przyrodniczych występujących w różnych porach roku;

- przekazywanie dzieciom podstawowych wiadomości o ekosystemach, obiektach i zjawiskach przyrodniczych znajdujących się w najbliższym środowisku;

- poznanie znaczenia zieleni dla zdrowia człowieka;

- kształtowanie poczucia odpowiedzialności za środowisko;

- uświadomienie i upowszechnianie wiedzy o segregacji odpadów, wdrożenie do selektywnej zbiórki odpadów przez cały rok;

- rozumienie potrzeby pomagania zwierzętom w czasie zimy, dokarmianie ptaków.

W projekcie brało udział 8 grup: Misie, Żabki, Sówki, Myszki, Leśne Skrzaty, Motylki oraz Krasnoludki.

W ramach projektu grupy realizowały szereg zadań kształtujących postawę proekologiczną. Dzieci tworzyły kalendarze zawierającego dni związane z przyrodą i ekologią, kąciki przyrodnicze aktualizowane zgodnie z porą roku oraz kalendarze pogody. Podczas codziennych zajęć przedszkolaki tworzyły ekologiczne prace plastyczne, zakładały ogródki na parapecie w sali, dokarmiały ptaki. Nasi wychowankowie spotykali się z leśnikami, chodzili na wycieczki do lasu i parku. Dzieci zdobywały nowe doświadczenia poprzez tworzenie ścieżek sensorycznych z materiałów przyrodniczych. W ramach Światowego Dnia Ziemi nauczycielki zorganizowały konkurs „Eko-pokaz Mody”. Przeprowadziliśmy również zbiórkę dla białostockiego schroniska. Wszystkie dzieci chętnie wykonywały proponowane zadania i w przyszłym roku również weźmiemy udział w projekcie „Gramy w Zielone”.

Koordynator: Anna Kulesza

Współorganizatorzy: Iwona Baworska, Agnieszka Bielska, Anna Baczewska, Wioleta Olechno, Hanna Sut, Klaudia Ferenc, Wioletta Jabłońska, Justyna Jarocka