• Grupa dyżurna w budynku przy Al. Niepodległości 16 w dniach:  12 XI (czwartek),13 XI (piątek),16 XI (poniedziałek).
          • Grupa dyżurna w budynku przy Al. Niepodległości 16 w dniach: 12 XI (czwartek),13 XI (piątek),16 XI (poniedziałek).

•    W nawiązaniu do przeprowadzonego sondażu wśród Rodziców/Opiekunów prawnych dzieci uczęszczających do naszego przedszkola placówka utworzy grupę dyżurną dla dzieci zgłoszonych w sekretariacie Przedszkola pod nr 85 716 23 58 do dnia 10.11.2020 r do godz.10.00. w budynku przy Al. Niepodległości 16 w dniach:

12 XI (czwartek),

13 XI (piątek),

16 XI (poniedziałek).

Grupa utworzona jest dla dzieci, których Rodzice/opiekunowie prawni oboje pracują lub Rodzic samotnie wychowujący pracuje i w chwili obecnej nie korzysta z dodatkowego zasiłku opiekuńczego, urlopu macierzyńskiego, ojcowskiego, itp. oraz nie przebywa na zasiłku chorobowym,zwolnieniu lekarskim/kwarantannie.

Przedszkole czynne będzie w godzinach 7.00 - 16.00.

Dzieci przyprowadzanetylko w godzinach 7.00 - 8.30.

Dzieci odbierane są przez Rodzica/osobę upoważnioną w godzinach 14.30 - 16.00.

Należy przypomnieć/zapoznać się z procedurami oraz wytycznymi

na czas pracy przedszkola w nowym reżimie sanitarnym

oraz przestrzegać zasad w nich zawartych.

"Procedura bezpieczeństwa dotycząca zapobiegania i przeciwdziałania COVID-19 wśród dzieci, rodziców i pracowników Przedszkola w Mońkach w trakcie prowadzonych w przedszkolu zajęć".

1_wrzesnia_2020-Procedura_bezpieczenstwa_dotyczaca_zapobiegania_i_przeciwdzialania_COVID-19_wsro.pdf

"Procedura na wypadek stwierdzenia podejrzenia zakażenia

w Przedszkolu w Mońkach obowiązująca podczas epidemii COVID-19"

PROCEDURA_NA_WYPADEK_STWIERDZENIA_PODEJRZENIA_ZAKAZENIA.pdf

Rodzice dzieci zapisanych na grupę dyżurną w dniach 12-16 XI 2020r muszą wypełnić dokumenty dostępne poniżej w plikach PDF i dostarczyć oryginały dokumentów podczas przyprowadzenia dziecka do placówki.

Przedszkole_Monki-Deklaracja_uczeszczania-dyzur-COVID-19__10-11-2020.pdf

Ankieta_COVID-19___10-11-2020r.pdf

Brak dokumentów oznaczać będzie rezygnację i tym samym dziecko nie będzie ujęte  na liście dzieci uczestniczących w zajęciach opiekuńczych.

Dziękujemy Rodzicom za zrozumienie zaistniałej sytuacji.

Joanna Klepadło

• LISTOPAD 2020r - opłaty za przedszkole ! ! !

• UWAGA RODZICE !!!

Informujemy, że za miesiąc

PAŹDZIERNIK 2020r

ponad 200 Rodziców nie wniosło opłat

za korzystanie z usług Przedszkola.

Kartki z informacją o opłatach z ul. Głowackiego 2

są umieszczone przy kartach do STOPERKA (tak jak dotychczas),

które znajdują się w przedsionku Przedszkola

przy ul. Głowackiego 2.

Można je odbierać w godzinach 8.00 - 15.00.

Informacje o opłatach dla przedszkola przy ul. Al. Niepodległości 16 są udzielane telefonicznie pod nr tel 85 716 23 58.

W związku z tym przypominamy:

• opłaty wnosimy do 15 następnego miesiąca (za X - do 15 XI)
            • numery kont bankowych, na które należy wpłacać należności za:

• żywienie:

konto nr. 34 8085 0005 0007 3020 2000 0060

• opłata za godziny:

konto nr. 89 8085 0005 0007 3020 2000 0040

Joanna Klepadło

• SONDAŻ DO RODZICÓW/OPIEKUNÓW PRAWNYCH.

• Drodzy Rodzice!

W związku z potwierdzonymi u 11 pracowników przedszkola pozytywnymi wynikami zachorowań na SARS-CoV-2, Dyrektor Przedszkola w Mońkach po uzyskaniu pozytywnej opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mońkach Nr 4/2020 i po uzyskaniu zgody Organu Prowadzącego, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci, rodziców i pracowników przedszkola oraz w związku ze znacznym utrudnieniem w organizacji pracy przedszkola, podjął decyzję o zawieszeniu zajęć i przejściu na tryb pracy zdalnej do dnia 16 listopada 2020 r.

Na wniosek kilku rodziców rozważamy możliwość uruchomienia grup dyżurnych dla dzieci rodziców, którzy nie mają możliwości zapewnienia dalszej opieki dla dzieci.

Nie ukrywam, że pomimo iż sytuacja troszkę się poprawiła, nie jest ona na tyle zadowalająca i optymistyczna, aby można było spokojnie podjąć decyzję o otwarciu przedszkola. W dalszym ciągu jest rozwojowa, nie tylko w naszym przedszkolu ale również w naszym mieście i leży na progu wielkiego ryzyka. W związku z dużą absencją nauczycieli oraz pracowników obsługi ( 15 osób) naszego przedszkola spowodowaną zachorowaniami (COVID-19 i przeziębienia) organizacja pracy Przedszkola w Mońkach jest możliwa w trybie hybrydowym. Pomimo takiej sytuacji  chcemy zasięgnąć informacji od Państwa i prosić o wyrażenie opinii o potrzebie zaopiekowania się Państwa dziećmi.

W nawiązaniu do zaistniałej sytuacji prosimy Rodziców/Opiekunów prawnych dzieci uczęszczających do naszego przedszkola, którzy mają możliwość pozostawienia dziecka w domu o zapewnienie dziecku opieki we własnym zakresie.

Prosimy o przemyślane decyzje i zgłaszanie dzieci, które na pewno przyszłyby do przedszkola w przypadku utworzenia grup dyżurnych, w sekretariacie Przedszkola pod nr 85 716 23 58 do dnia 10.11.2020 r do godz.10.00.  W przypadku większej liczby dzieci niż możliwa liczba miejsc w przedszkolu, przeprowadzona będzie dodatkowa weryfikacja (np. udokumentowanie pracy obojga rodziców/ rodzica samotnie wychowującego). Jeżeli sytuacja ulegnie drastycznemu pogorszeniu (nowe podejrzenia i przypadki zachorowań) sondaż nie daje rodzicom/opiekunom prawnym gwarancji otwarcia placówki, tym samym przedszkole nadal będzie pracowało w trybie zdalnym tj. do 16 listopada.

W odpowiedzi na potrzeby rodziców i po uzyskaniu opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, zmieniającej Opinie Nr 4/2020, będziemy Państwa informować o dalszych podjętych decyzjach.

Dziękujemy Rodzicom za zrozumienie zaistniałej sytuacji.